Login
Somtoday
Slide background

Sophianum moleculair de beste!

De afgelopen maanden hebben leerlingen van 4HAVO/VWO van het Sophianum, het Bernardinuscollege en het Graaf Huyn College gewerkt aan een O&O opdracht omtrent moleculaire gastronomie. Sylvian van Elmbt, docente op het VISTA college (en oud-leerlinge!) daagde onze leerlingen uit een moleculair driegangenmenu samen te stellen en te bereiden waarin verschillende moleculaire technieken werden verwerkt.

De twee beste groepen van elke school streden tegen elkaar in een Masterchef setting in de professionele keuken van de koksopleiding van het VISTA College. Om de finale af te trappen heeft Eke Marien - bekend van verschillende kookboeken die de keuken en wetenschap verbinden - een demonstratie over moleculaire gastronomie gegeven.

Daarna hebben alle teams een eigen gerecht uit het drie gangenmenu bereid. De spanning was duidelijk aanwezig bij de leerlingen. Alle teams waren gefocust op de taak om in een klokuur tijd het gerecht op te kunnen dienen. De opdracht was niet alleen het bereiden van het gerecht, maar leerlingen dienden tijdens het serveren een toelichting te geven op de gebruikte technieken. Hierbij vlogen begrippen als emulsificatie en sferificatie de juryleden om de oren.

De laatste scorepunten konden verdiend worden met een blackbox challenge. Studenten van VISTA hadden een klein gerecht bereid dat vooraf niet bekend was bij onze leerlingen. In 10 minuten tijd moesten leerlingen een moleculair element bedenken én bereiden dat als toevoeging bij een citroen- of chocoladetaartje kon worden geserveerd.

Tijdens de afsluiting maakte de jury de podiumplekken bekend. Ook dit jaar heeft het Sophianum de eerste én de tweede plek weten te bemachtigen!

Het gehele O&O-team is natuurlijk trots op de prestatie die de leerlingen hebben neergezet. Proficiat!
 

Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage