Login
Somtoday
Slide background

Bezoekers nemen een kijkje in gebouw

Zaterdag 11 februari jl. zette het Sophianum de deuren open voor leerlingen van groep 7 en 8 én hun ouders. Géén traditionele Open Dag! Het doel van vandaag: ontspannen rondwandelen door het gebouw, de laatste vragen stellen aan leerlingen, personeelsleden of schoolleiding én laten bijpraten over de verbouwing. Veel informatie over de school werd al gegeven tijdens eerdere informatieavonden, de leerlingen hadden ook al proeflessen gevolgd, dus de vakken zijn bekend.

Tijdens "Sophianum Verbouwt" is het: kijken en sfeer proeven. Al om 9.20 uur stonden de belangstellenden al in groten getale in de hal. Daar werden ze welkom geheten en kregen ze een Sophianumrugzak. Maar ook: een stickervel! Bij elke bezienswaardigheid in het gebouw kregen de leerlingen een sticker.
 
De prijswinnaars van ons brugklas starterspack zijn Isis van Laar en Merle Selder.  Gefeliciteerd! We nemen via mail contact met jullie op!
 
Daarna werden de bezoekers via een route langs de praktijkvakken, het laboratorium, de aula en de bouwplaats geleid.

"Dit zullen ze normaal wel nooit doen in de les", horen we een vader tegen zijn zoon zeggen. Hij kijkt naar de grote 'racebaan' bij O&O, waar autootjes worden afgeschoten. Met onze 'nieuwe stijl' van informatie bieden en kijkjes gunnen in onze keuken, willen we juist de échte Sophianum-wereld laten zien. De werkstukken die tentoongesteld worden, zijn onlangs door leerlingen in de lessen gemaakt. De projecten waar de leerlingen tijdens deze "Sophianum Verbouwt"-dag aan werken, komen eveneens uit de dagelijkse lespraktijk. Dus ook die 'racebaan' - die staat er in het kader van het "Jaguar Challenge" project in de brugklassen.

Op de bouwplaats leggen de kolomcoördinatoren uit wat er te gebeuren staat. Voor leerlingen van groep 7 en 8 zijn termen als 'instructie' wel bekend. "De school gaat dus wel met de tijd mee", vindt een ouder.

En zo wandelen de bezoekers ontspannen rond. De debatclub en het GSA stellen zich voor. In het Science Center steekt dhr. LeRoux menige hand in brand. Waar de basisschoolleerlingen soms niet durven, durft papa en zélfs mama dat wel. Bij T&T (het praktijkvak op de mavo) vertellen de brugklassers wat ze in hun half jaar op het Sophianum zoal geleerd en gedaan hebben. Ook hier geldt: bezoekers wordt de dagelijkse gang van zaken gepresenteerd.

De aula is tenslotte het eindpunt. Hier zijn demonstraties van de gymles, biedt onze oudervereniging wat lekkers aan, zien we de medewerkers van "Met Fruit Erop uit" en speelt het cabaretorkest nog enkele liedjes uit "Prikkels", opgevoerd in maart 2022.

"Het is dat ik iets te oud ben", komt een oudere mevrouw vertellen, "anders kwam ik zó naar deze school". We bedanken iedereen die tijdens "Sophianum Verbouwt" naar onze school gekomen is. Ook een woord van dank aan onze leerlingen, die ons geholpen hebben.

Aanmelden voor de brugklas? Ook dat kan al. Klik op de knop "Aanmelden", hierboven op onze website.
 
Kalender

May 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

'Ger van de bieb' overleden

Op vrijdag 10 mei jl. is dhr. Ger Brants is overleden. Ger Brants was sinds november 1981 een begrip op het Sophianum. Iedereen kende "Ger van de bieb", en "Ger van de bieb" kende iedereen. De...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

'Ger van de bieb' overleden

Op vrijdag 10 mei jl. is dhr. Ger Brants is overleden. Ger Brants was sinds november 1981 een begrip op het Sophianum. Iedereen kende "Ger van de bieb", en "Ger van de bieb" kende iedereen. De oud-leerlingen zien...
Lees meer
Hot news

'Ger van de bieb' overleden

Op vrijdag 10 mei jl. is dhr. Ger Brants is overleden. Ger Brants was sinds november 1981 een begrip op het Sophianum. Iedereen kende "Ger van de bieb", en "...
Lees meer
Foto
Kalender

May 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

'Ger van de bieb' overleden

Op vrijdag 10 mei jl. is dhr. Ger Brants is overleden. Ger Brants was sinds november 1981 een begrip op het Sophianum. Iedereen kende "Ger van de bieb", en "...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage