Login
Somtoday
Slide background

Vragen staat vrij tijdens Vraag- en Antwoordavond

Op woensdag 14 november jl. waren ruim 400 bezoekers in de aula aanwezig voor de jaarlijkse Vraag- en Antwoordavond. In een losse, informele sfeer konden leerlingen van groep 8 en hun ouders vragen stellen aan een panel, bestaande uit een ouder, leerlingen van leerjaar 1 en 2, zorgcoördinator, teamleider, mentoren en de directeur.
 

Dhr. Mennen leidde de avond. De vragen waren zeer divers van aard. Ouders wilden o.a. weten hoe de school omging met dyslexie, te laat komen, lesuitval en het uitdagen van de leerlingen. De leerlingen vroegen zich meer praktische zaken af: "hoeveel huiswerk krijg je per dag?", "hoeveel lessen heb je per dag?" en "vind je hier snel de weg in het gebouw?". Het item corveedienst werd geïntroduceerd met de vraag: "Als je een prullenbak omgooit in de aula, moet je het dan ook weer zélf opruimen?".
 

Tussendoor vuurde dhr. Mennen wat stellingen op de leerlingen af. Bijvoorbeeld: "Als je een dag de baas zou zijn van deze school, wat zou je dan veranderen?". Dhr. Hupperetz hield zijn oren gespitst terwijl de leerlingen antwoordden dat ze dan o.a. nog een keer zo'n 170-jaar feest zouden organiseren, maar dan wel zonder chloorlekkage.
 

De avond vloog voorbij. Mevr. Lanters vertelde over de module Spaans die op het VWO gegeven wordt, dhr. Geradts praatte de ouders en leerlingen bij over het introductieprogramma, dhr. Hodiamont zette uiteen wat school doet als een leerling meer uitdaging nodig heeft, mevr. Schols vertelde o.a. over hoe school omgaat met pesten, dhr. Hupperetz legde uit waarom het Sophianum geen TTO-school is, maar wat onze school dan wél doet op het gebied van versterkt taalonderwijs en de leerlingen? Die gaven de nieuwe brugklassers vooral de tip: "Zorg dat je goed weet bij welke leraar je wél of geen grapjes kunt maken".
 

Voor de meest originele of creatieve vraag had dhr. Mennen enkele ludieke prijzen bedacht: vrijkaartjes voor het cabaret in november 2019, een lesuur vrij op een dag naar keuze, één keer de pauze doorbrengen in de docentenkamer en een tegoedbon voor 10 kilo mergel, gratis af te halen achter het schoolgebouw.
 

Op woensdag 28 november nodigen we de groep 8-leerlingen weer uit op onze school. Dan organiseren we de Sterrenmiddag!

Kalender

June 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

June 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage