Login
Somtoday
Slide background

Traffic informers waarschuwen tieners voor telefoongebruik

"Ik voel me eigenlijk als een tweedehands auto, er mankeert van alles aan mij". Doodstil luistert de 3MAVO-klas naar het verhaal van Joshua. Hij knalde in januari 2002 bij de Mondial in Beek tegen een bus aan. Meervoudig gehandicapt, een geheugen dat hem in de steek laat - maar met een enorme wilskracht staat hij zijn verhaal te vertellen. Het is heftig - het komt binnen...
 

In de week van 21 januari jl. brachten de Traffic Informers een bezoek aan onze school. Dit zijn mensen die een zwaar verkeersongeluk gehad hebben en hierover willen vertellen. De voorlichting werd gegeven in leerjaar 3 (VMBO/MAVO) en leerjaar 4 (HAVO/VWO). We kunnen leerlingen wel vertellen dat ze niet moeten appen tijdens het fietsen ("mamma, dat doe jij toch ook tijdens het autorijden?"), maar wanneer iemand het vertelt die de dood recht in de ogen heeft gekeken door zulk gedrag, is dat wel even anders.
 

De traffic informers vertellen hoe het ongeluk hun leven heeft veranderd. Allen erg ingrijpend. Leon zit in een rolstoel na zijn coma van 13 weken, Danny is blind geworden, Joshua is meervoudig gehandicapt, en zo moet elke traffic informer elke dag weer leven met de gevolgen van een "domme fout".
 

Ze hebben één ding gemeen: ze willen de jeugd waarschuwen. Nee, het is niet stoer om je scooter op te voeren. Het is niet stoer om append door het oranje licht te fietsen. Een ongeluk zit in een klein hoekje, zo blijkt. "Voor mij is het te laat. Voor jullie nog niet".
 

De klassen zijn onder de indruk. Hopelijk blijft de telefoon nu ín de jaszak als ze op de fiets stappen.

Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze regulie...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze reguliere Open Dag. Basissc...
Lees meer
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage