Login
Somtoday
Slide background

Sophianum wint finale Mensenrechtenprijs

Donderdag 7 december jl. gingen Cayou, Cathy, Iris (G21) en Jill (2V3) samen met mevr. Rondeel, dhr. de Bruin en dhr. van Duijvenbode naar het ROC Leeuwenborgh in Maastricht voor de finale van de Maastrichtse Mensenrechtenprijs 2017. Uit 77 inzendingen waren er 9 ‘performances’ geselecteerd voor de finale. Alleen al dat was een puike prestatie.
 

Na een hapje en drankje mochten de 9 finalisten, waaronder de afvaardiging van het Sophianum, hun bijdrage leveren. Het thema van dit jaar was artikel 18: "Eenieder heeft recht op vrijheid van gedachte, geweten en godsdienst". De eerste prijs bedroeg 500 euro voor een zelf uit te kiezen goed doel.
 

Het is oud-burgemeester Onno Hoes van Maastricht geweest die dit initiatief in het leven heeft geroepen. Het doel is dat scholieren en studenten uit het voortgezet onderwijs, middelbaar beroepsonderwijs en hoger onderwijs tijdens hun studietijd in Maastricht stilstaan bij de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. De prijsvraag helpt hen zich te verdiepen in het jaarthema, een eigen opvatting cq. visie te ontwikkelen en die rond de Dag van de Mensenrechten overtuigend te delen met medescholieren / -studenten door middel van een creatieve uiting.
 

Tijdens de lessen levensbeschouwing van mevr. Rondeel hebben onze leerlingen deze creatieve uiting bedacht, besproken en overdacht en vol verve hebben ze dit aan het aanwezige publiek en de jury laten zien.
 

Onze leerlingen waren zeer creatief, expressief en met volle overgave hebben ze iedereen in vervoering gebracht - waaronder ook de jury, die hun optreden heeft beloond met de 1e prijs!
 

We zijn trots op Cayou, Cathy, Iris en Jill! Nauwelijks bekomen van hun prestatie bij het cabaret moesten ze er nu weer staan, en ze stonden er! Proficiat, meiden.

Meer zien?
Filmpje
Foto's

Kalender

October 2021

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Sophianum Ontmoet - nieuwe vlogserie!

Vandaag lanceren we de serie "Sophianum Ontmoet". Dhr. Mennen gaat elke week op bezoek bij een basisschool in de buurt. Nader kennismaken met de leerkrachten en de overgang basisonderwijs/voortgezet ond...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Sophianum Ontmoet - nieuwe vlogserie!

Vandaag lanceren we de serie "Sophianum Ontmoet". Dhr. Mennen gaat elke week op bezoek bij een basisschool in de buurt. Nader kennismaken met de leerkrachten en de overgang basisonderwijs/voortgezet onderwijs zo soepel mog...
Lees meer
Kalender

October 2021

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Sophianum Ontmoet - nieuwe vlogserie!

Vandaag lanceren we de serie "Sophianum Ontmoet". Dhr. Mennen gaat elke week op bezoek bij een basisschool in de buurt. Nader kennismaken met de leerkrachten en d...
Lees meer
Foto
Kalender

October 2021

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Sophianum Ontmoet - nieuwe vlogserie!

Vandaag lanceren we de serie "Sophianum Ontmoet". Dhr. Mennen gaat elke week op bezoek bij een basisschool in de buurt. Nader kennismaken met de leerkrachten en d...
Lees meer
Foto
Kalender

October 2021

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage