Login
Somtoday
Slide background

Sophianum wint finale Mensenrechtenprijs

Donderdag 7 december jl. gingen Cayou, Cathy, Iris (G21) en Jill (2V3) samen met mevr. Rondeel, dhr. de Bruin en dhr. van Duijvenbode naar het ROC Leeuwenborgh in Maastricht voor de finale van de Maastrichtse Mensenrechtenprijs 2017. Uit 77 inzendingen waren er 9 ‘performances’ geselecteerd voor de finale. Alleen al dat was een puike prestatie.
 

Na een hapje en drankje mochten de 9 finalisten, waaronder de afvaardiging van het Sophianum, hun bijdrage leveren. Het thema van dit jaar was artikel 18: "Eenieder heeft recht op vrijheid van gedachte, geweten en godsdienst". De eerste prijs bedroeg 500 euro voor een zelf uit te kiezen goed doel.
 

Het is oud-burgemeester Onno Hoes van Maastricht geweest die dit initiatief in het leven heeft geroepen. Het doel is dat scholieren en studenten uit het voortgezet onderwijs, middelbaar beroepsonderwijs en hoger onderwijs tijdens hun studietijd in Maastricht stilstaan bij de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. De prijsvraag helpt hen zich te verdiepen in het jaarthema, een eigen opvatting cq. visie te ontwikkelen en die rond de Dag van de Mensenrechten overtuigend te delen met medescholieren / -studenten door middel van een creatieve uiting.
 

Tijdens de lessen levensbeschouwing van mevr. Rondeel hebben onze leerlingen deze creatieve uiting bedacht, besproken en overdacht en vol verve hebben ze dit aan het aanwezige publiek en de jury laten zien.
 

Onze leerlingen waren zeer creatief, expressief en met volle overgave hebben ze iedereen in vervoering gebracht - waaronder ook de jury, die hun optreden heeft beloond met de 1e prijs!
 

We zijn trots op Cayou, Cathy, Iris en Jill! Nauwelijks bekomen van hun prestatie bij het cabaret moesten ze er nu weer staan, en ze stonden er! Proficiat, meiden.

Meer zien?
​Filmpje
​Foto's

Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage