Login
Somtoday
Slide background

Snelle gewenning tijdens herstart onderwijs

"Meneer, u moet nu wel even de tafel ontsmetten, daar heeft u zojuist met uw hand op geleund". Je hoeft ze de hygiëneregels niet meer uit te leggen: na een tweetal lesuren op school lijken de leerlingen al helemaal gewend te zijn.
 

Dat is om half 9 nog even iets anders. Wat onwennig komen de onderbouwleerlingen het schoolterrein op. Even zoeken waar de fiets geparkeerd moet worden. Enthousiaste begroetingen klinken. Bij de MAVO-vleugel hangen slingers op en worden de leerlingen verwelkomd door mevrouw Maar, teamleider. En passant wordt gewezen op de desinfectiepaal die aan de ingang staat. Oja, dat moet ook nu.


In de lokalen worden de eerste bankjes ontsmet. Eerst nog aarzelend, maar wanneer meerdere leerlingen druk aan het wrijven zijn, is het "rare" snel verdwenen. Het 'hoort er nu eenmaal bij'. Er hangt een rustige sfeer in de gangen. De deuren en ramen staan allemaal open voor de ventilatie.


De meeste mentoren kijken met hun klas terug op de afgelopen weken. Leerlingen vertellen over hun 'corona-kapsels' (gemillimeterd) en andere belevenissen. Stiller wordt het wanneer leerlingen vertellen over het overlijden van een familielid aan Covid-19. Ook de geliefde pastoor Graat, die onlangs aan de ziekte overleed, komt ter sprake. Mevrouw Rondeel laat leerlingen een "jubelmuur" en een "klaagmuur" vullen over de afgelopen periode.


De lessen worden langzaam hervat. Leerlingen hebben vooralsnog gemengde gevoelens. De gewenning van voortdurend thuis zitten is er nog. "Maar naar school gaan is ook weer fijn, hoor. Tenminste even van de mam weg".

Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze regulie...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze reguliere Open Dag. Basissc...
Lees meer
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage