Login
Somtoday
Slide background

Over schnitzels, TikToks en je thuis voelen op school..

Al na 5 minuten wordt de eerste vraag er over gesteld. Hoe duur is het broodje schnitzel op het Sophianum? Dat broodje begint een waar begrip te worden op onze school - en ver daarbuiten. De aula puilde uit tijdens de "Vraag & Antwoord Avond", op woensdag 16 november jl. De bezoekers vertegenwoordigden 46 basisscholen. Niet alleen uit het Heuvelland, maar ook uit Maastricht en Heerlen.

Mevrouw Sleijpen presenteerde de avond. De leerlingen van groep 7 en 8 hadden zich goed voorbereid, want direct vanaf het begin werden er veelal praktische vragen op het panel afgevuurd. "Krijg je een plattegrond als je hier binnenkomt, om alle lokalen te vinden?", "wie is de leukste leraar van de school?", "hoe laat is de laatste les afgelopen?", "zijn er vechtpartijen op deze school?" en "hoeveel huiswerk krijg je per dag?". Maar er werd ook gevraagd naar vergelijkingen tussen de basisschool en de middelbare school. "Zou je nu nog terug willen naar groep 8?" en "Heb je nú meer vrienden, of toen je nog op de basisschool zat?". De leerlingen in het panel gaven eerlijk antwoord.

Ook interessant was de vraag waarom de leerlingen voor het Sophianum hadden gekozen? "Ik voelde me meteen thuis". Dat werd ook opeens duidelijk tegen het einde van de avond, toen bleek dat bijna álle docenten op het podium oud-leerling waren. Alleen dhr. Kistermann viel buiten de boot. "Het is een gevoel van: hier ben ik thuis. Ik voel me op mijn gemak, de sfeer is hier heel erg fijn". Ook dhr. Heijnens, die namens de oudervereniging in het panel zat, beaamde dit: "Het dorpse karakter van de school geeft je, als ouder, een veilig gevoel".

De vragen gingen maar door. Mevrouw Sleijpen liep menige kilometer door de aula. Gejuich toen dhr. Gulpen (conrector) vertelde dat de wifi op school gratis was. "Wat gebeurt er als je een docent dist?", wil een leerling weten. Mevrouw Smeets reageert met een knipoog: "Ik word alleen maar gedist...". De avond vloog voorbij. De antwoorden van de leerlingen waren open en eerlijk, "what you see is what you get". Ze zijn tevreden met onze school. Dat bleek ook toen het even stil bleef op de vraag: "Wat mis je eigenlijk nog op het Sophianum?". Het antwoord: "Een bushalte".

Veel vragen gesteld, veel vragen beantwoord. Op maandag 28 en dinsdag 29 november kunnen de leerlingen proeflessen komen volgen in het gebouw en zijn er informatiesessies voor ouders. Ze kunnen dan informeel met onze personeelsleden praten over allerlei zaken.

De prijs voor de leukste vraag had te maken met dat broodje schnitzel. De basisschool-leerling die gewonnen heeft kreeg een waardebon. Je raadt het: voor twee broodjes schnitzel!
 

Kalender

June 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

June 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage