Login
Somtoday
Slide background

Ook examen is maatwerk

Zenuwachtig naar de uitslag waren alle examenkandidaten. Maar ook acht leerlingen in de voorexamenklas wachtten 14 juni in spanning af op hun eerste uitslag. In navolging op het succesvolle eerste experiment met drie leerlingen in het vorig schooljaar, namen dit schooljaar maar liefst acht leerlingen van HAVO en VWO deel aan het maatwerktraject ‘flexibele examinering’.
 

In één vorm van het traject werkten leerlingen het programma van twee leerjaren in één jaar door, zodat zij nu al hun eindexamen in het betreffende vak konden afleggen. Bente Hompesch, Stefan Schillings, Sem Sodermans, Roman Uszko en Collin Westerbeek uit 4HAVO konden het vak Duits succesvol afsluiten. Martijn Sales behaalde hetzelfde resultaat voor het kernvak Engels.
 

Ook in het VWO waren er successen te vieren. Anna Deseine Martin (Frans) en William Duke (Engels) versnelden dit schooljaar in GA5 naar een mooie examenprestatie.
 

Naast het versnelde traject legden twee kandidaten examen in een vak af op een hoger niveau. Rafael Schaefer wist als HAVO 5-leerling Duits op VWO-niveau af te sluiten. Bart van Voorden (MAVO 4) wist in het vak muziek op HAVO-niveau examen af te leggen.
 

Mooie voorbeelden hoe we op het Sophianum onze leerlingen willen uitdagen om de talenten uit onze leerlingen te halen die er inzitten. Aan zowel de leerlingen als de begeleiders die dit succesvol mogelijk maakten: van harte proficiat!

Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage