Login
Somtoday
Slide background

Oekraiense leerlingen op school

Woensdag 18 mei jl. ontvingen we een groep leerlingen met hun ouders, die afkomstig zijn uit Oekraïne. De groep verzamelde zich in de personeelsruimte, waar ze onthaald werden door dhr. Hupperetz, onze rector. Weliswaar ondersteund door een tolk. Hij heette de leerlingen en ouders van harte welkom "in onze familie". De groep kreeg een rondleiding door het gebouw, om alvast een beetje kennis te maken. Ook kregen ze, namens school, een rugzakje met gymspullen en de meest noodzakelijke schoolspullen.

De komende dagen zullen de leerlingen meelopen met diverse klassen en enkele lessen mee volgen. Denk bijvoorbeeld aan lessen lichamelijke opvoeding, creatieve vakken, maar ook wiskunde en Nederlands. Een aantal van onze leerlingen heeft zich aangemeld als "buddy", om hen te begeleiden. Met Google Translate kwamen ze vanmiddag al een heel eind, maar een aantal leerlingen uit Oekraïne spreekt ook een beetje Engels en Duits. Dat was voor 'onze' leerlingen al een opluchting.

Op deze manier kunnen we ervoor zorgen dat ze weer wat structuur in hun leven krijgen en weer wat meer met leeftijdsgenootjes contact kunnen hebben. En die taalbarrière? Ook dát komt wel goed.
 

Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze regulie...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze reguliere Open Dag. Basissc...
Lees meer
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage