Examenleerlingen op hun muzikaalst!

Op woensdag 25 maart jl. hadden leerlingen van 5HAVO, 5VWO en 6VWO hun Eindexamenconcert. Voor de examenleerlingen de afronding van het vak muziek. Leerlingen zochten zelf een muziekstuk uit en studeerden dit in. Daarnaast werden bandjes geformeerd waarbij leerlingen een - voor hen - nieuw muziekinstrument leerden bespelen. Dat betekende bijvoorbeeld dat een trompettist zich nu opeens achter het drumstel bevond. Het is een proefwerk voor een publiek. En dat is spannend. Heel spannend.

Zoals elk jaar kent het dit Eindexamenconcert een prettige variatie van stijlen, muziekinstrumenten, liedjes en niveau. Mooie solo's op trompet, dwarsfluit of piano en indrukwekkende uitvoeringen op kleine trom en marimba. Er wordt gezongen, al dan niet in duet. De ene leerling speelt relaxt en geniet er stiekem ook van, voor een ander lijkt het musiceren een kwelling te zijn en is er grote opluchting na het slotakkoord. Net als bij een reguliere toets, eigenlijk.

De bezoekers genieten. Want die leerlingen doen het tóch maar allemaal - spelen voor publiek. En er is veel moois te beluisteren. Van Journey's "Don't Stop Believin'" (vast een hit op TikTok) tot een mooie uitvoering van "Fly Me To The Moon" van Frank Sinatra, van een sprankelende "Wicked"-medley tot de "Sonata in F Major" in een luchtig duet tussen twee dwarsfluiten. Sommige leerlingen nemen extra ondersteuning mee: een tante, een zus of een vriend helpt een handje mee bij het musiceren.
 
De muziekoptredens worden beoordeeld door de drie muziekdocenten. Zij werpen elkaar gedurende de avond vaak brede grijnzen toe. En ook de leerlingen zie je regelmatig een blik naar elkaar werpen tijdens het spelen. Als alle tandwielen in elkaar klikken in het muziekraderwerk, is dat kicken.
 
Om 21.00 uur klinkt het laatste akkoord en het laatste applaus. Een mooie muzikale avond. En net als bij proefwerken zijn sommige leerlingen niet helemaal tevreden na afloop. Soms te kritisch. Maar gisteravond heeft iedereen goed zijn best gedaan. Wij hebben het zélf gezien. Complimenten aan alle leerlingen!