Login
Somtoday
Slide background

Leerlingen slopen muur: start verbouwing!

Dat valt nog niet mee, een gat in een muur slaan.. Danilo, Deliana, Amélie en Jayden hadden vanmorgen de eer om de verbouwing van onze school officieel te starten. Met een zware voorhamer gingen zij een muur te lijf. Jayden beukte er tenslotte een flink gat in. Wenn schon, denn schon.

Alle betrokkenen waren vanmorgen aanwezig om dit heugelijke feit te vieren. De school is aan een grondige verbouwing toe, zoveel was duidelijk. In 2017 bestonden al plannen voor de verbouwing, maar er moest wel een duidelijk en gedegen plan komen. Docenten en leerlingen gingen per kolom in overleg, de architect schoof aan en luisterde mee. Het gebouw moet uitgerust worden voor de toekomst, met meer flexibele mogelijkheden, meer plekken waar leerlingen rustig kunnen studeren, maar ook ruimtes waar les gegeven kan worden. Elke onderwijskolom heeft haar wensenlijstje gepresenteerd aan de schoolleiding. "De docenten hebben goed nagedacht waar zij met hun onderwijs naar toe willen. Het VWO wil bijvoorbeeld een collegezaal, het vak T&T een mooi praktijklokaal. Dat gaan we regelen", vertelt dhr. Gulpen, conrector.

"Het Sophianum ligt in een schitterende omgeving, daar wilde ik meer gebruik van maken", aldus dhr. Mark Feron, architect bij Architectenzaak. "Die donkere aula gaat verdwijnen, op die manier haal je de omgeving naar binnen". Hij wijst ook op de tussenliggende groenstroken die - tot nu toe - nooit echt gebruikt zijn. "Ideaal om zitplaatsen te creëeren, waar ook in de buitenlucht lesgegeven kan gaan worden". De architect is enthousiast. "Ik voel gedrevenheid en betrokkenheid bij jullie, ook bij jullie leerlingen".

"Het gebouw bestaat uit doodlopende gangen, daar ga ik verandering in brengen", zo vertelt de architect aan de aanwezigen. Er komt een nieuwe overloop tussen het gebouw en de aangebouwde mavo-vleugel. Dhr. Hans Hupperetz, rector, is in zijn nopjes met de plannen. Dat maakt de school vriendelijker, maar tegelijkertijd behouden we tóch de "schools in schools"-gedachte. Want dat blijft fier overeind: het Sophianum is een grote school, maar elke kolom heeft zijn eigen plek in het gebouw. Daardoor blijft het overzichtelijk en.. kleinschalig.

Lid van het College van Bestuur van Stichting LVO, mevrouw Sandra Holtjer, is verheugd dat de verbouwing eindelijk kan gaan beginnnen, zo vertelt zij terwijl ze haar bouwhelm op haar hoofd zet. "Eindelijk! Na deze verbouwing kan het Sophianum er weer minstens 25 jaar tegenaan. Want een investering als deze doe je niet voor vijf jaar".

Dhr. Piet Franssen, wethouder van de gemeente Gulpen-Wittem, is eveneens blij met de verbouwing. "Het geeft de omgeving een flinke impuls, maar het biedt ons de zekerheid dat de leerlingen uit het Heuvelland ook op de lange termijn goed onderwijs kunnen volgen op het Sophianum".

En daar gaat het om! Weg met het grijs, weg met de bakstenen, weg met die donkere aula. Onze school krijgt een flinke makeover door Maasveste Berben Bouw en zal daarna een geweldige plek zijn om te leren, om les te krijgen én te geven, maar zeker ook om een groot deel van je jeugd in te gaan doorbrengen. Of, om met de woorden van de architect te spreken: "We maken wat moois van dat karkas!"
 

Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

July 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage