Login
Somtoday
Slide background

In contact met jezelf tijdens BeLEEFweek

"En dan gaan we nu in de koe/kat-houding". Een groep leerlingen gaat op handen en voeten zitten. Hier en daar klinkt gegrinnik.

De leerlingen van de onderbouw VMBO en MAVO namen onlangs deel aan diverse workshops in het kader van de BeLEEF-week. Deze maakte onderdeel uit van de BeLEEF-maand van de drie Cittaslow gemeenten, Gulpen-Wittem, Vaals en Eijsden-Margraten. Tijdens deze workshops gingen zij op zoek naar de rust en de natuur.

En dus kon het gebeuren dat leerlingen zich overgaven aan tai chi ("we gaan stofzuigen") en yin yoga. In het begin wat ongemakkelijk. Meteen wordt duidelijk dat de huidige leerlingen, door alle prikkels en stimulansen om hen heen, niet meer goed met rust kunnen omgaan. Nu is de stilte soms oorverdovend. "Eigenlijk was dat best wel eens fijn", zegt een - ontspannen - leerling na afloop.

Elders in het gebouw gaan de leerlingen aan de slag met een creatieve workshop met zakmes. Hoe simpel kun je met een zakmes en takken uit het bos iets leuks maken, zoals een fluit? In de gele gang steekt mevrouw Grooten, de organisator, wierook aan. Rustgevende muziek vult de lokalen, waar leerlingen o.a bezig zijn met het intuïtief beschilderen van een steen, een lichtkrans maken van dennentakken en zich laten bijpraten over gezonde voeding.

Even een momentje van rust in een wereld die tegenwoordig al druk genoeg is. Daar worden we wel even stil van.
 

Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze regulie...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze reguliere Open Dag. Basissc...
Lees meer
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage