Login
Somtoday
Slide background

Groep 8 stelt vragen over school en... schoenen

"Ik heb eigenlijk liever boeken dan laptops. Boeken werken namelijk altijd. Nou ja... tenzij je ze vergeten bent..."


Woensdag 13 november jl. vond de jaarlijkse "Vraag en Antwoord Avond" plaats. Tijdens deze informatieve en informele avond kunnen leerlingen van groep 7 en 8 en hun ouders vragen stellen aan een panel. En dat deden ze. Dit jaar waren het vooral de leerlingen die een spervuur aan vragen stelden aan de leerlingen, personeelsleden en een afvaardiging van de ouders, dhr. Heijnens. De toekomstige brugklassers vroegen zich af hoe lang je huiswerk moest maken, wat er gebeurt als je je huiswerk bent vergeten, hoeveel leraren er op het Sophianum werken ("ik denk een stuk of 10"), wat het leukste vak op school is en de grootste verschillen tussen de basisschool en de brugklas. De leerlingen gaven eerlijk antwoord. De docenten trouwens ook: "Ik geef Duits, dat is het enige vak waar ik vroeger goed in was".
 

De groep achters dachten over allerlei zaken na. Een mooie vraag was bijvoorbeeld of de huidige brugklassers de "oude groep 8" misten. Hier bleken oude groepsapps en af en toe afspreken een handige oplossing te zijn. Maar ook de (nieuwe) schoenen van dhr. Mennen waren een bron van inspiratie. "Waar heeft u die schoenen eigenlijk gekocht?", wilde een kordate leerling weten.
 

Onze leerlingen gaven tips ("Wees jezelf, pak 's avonds je tas in en controleer voor je vertrekt of je fietsbanden niet leeg zijn") en gaven ontwapenend antwoord: "Ik maak 1 uur huiswerk per dag. Vandaag heb ik pas een kwartier gewerkt".
 

De avond vloog voorbij. Ouders vroegen naar de verschillen tussen havo en vwo, hoe omgegaan wordt met dyslexie, het gebruik van boeken of laptops en begeleiding op het gebied van ADHD. Maar ook naar de betekenis van de naam Sophianum. "Ik zal het u kort uitleggen", begon dhr. Hupperetz. "In 1848...". "Dit gaat héél lang duren", grapte dhr. Mennen.
 

Voor ouders die meer willen weten, of specifieke informatie over een bepaalde kolom willen hebben, wordt er op woensdag 15 januari 2020 "In Gesprek" georganiseerd. Hierover volgt nog informatie. Onze Open Dag is op zaterdag 1 februari 2020

Kalender

April 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

1-4 Update voortgang onderwijs

Het kabinet heeft besloten om de algemene maatregelen in de strijd tegen corona te verlengen tot en met dinsdag 28 april 2020. Het kabinet heeft ook besloten om de scholen tot en met de meivakantie gesloten te houde...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

1-4 Update voortgang onderwijs

Het kabinet heeft besloten om de algemene maatregelen in de strijd tegen corona te verlengen tot en met dinsdag 28 april 2020. Het kabinet heeft ook besloten om de scholen tot en met de meivakantie gesloten te houden. Onze school is da...
Lees meer
Kalender

April 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

1-4 Update voortgang onderwijs

Het kabinet heeft besloten om de algemene maatregelen in de strijd tegen corona te verlengen tot en met dinsdag 28 april 2020. Het kabinet heeft ook besloten om de scholen tot...
Lees meer
Foto
Kalender

April 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

1-4 Update voortgang onderwijs

Het kabinet heeft besloten om de algemene maatregelen in de strijd tegen corona te verlengen tot en met dinsdag 28 april 2020. Het kabinet heeft ook besloten om de scholen tot...
Lees meer
Foto
Kalender

April 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage