Login
Somtoday
Slide background

Een onvoorziene activiteit...

De jubileumdag vrijdag was erg gezellig. Zo'n verjaardag van onze school vieren, dat doen we met elkaar. Het Sophianum is een instituut, dat al 170 jaar overeind staat en waar we trots op zijn. Op zo'n dag als vrijdag laten we dat zien, door samen te vieren en deel te nemen aan activiteiten. Een VWO-leerling naast een VMBO-leerling, de directeur naast een stagiaire - állemaal zijn we Sophianum. Er hing een positieve sfeer in het gebouw.
 

Totdat het bericht komt dat er iets mis is bij de buren, Mosaqua. Direct wordt er actie ondernomen. Alle leerlingen wordt gesommeerd om onmiddellijk naar binnen te gaan. Via intercom en BHV'ers worden de leerlingen naar lokalen geleid. Rustig geven de leerlingen gehoor aan de oproepen.
 

In de lokalen heerst nieuwsgierigheid. Wat is er precies gebeurd? Hoe lang moeten we hier blijven zitten? Via intercom worden de leerlingen op de hoogte gehouden van de laatste ontwikkelingen bij het zwembad. Er is geen paniek.
 

De leerlingen maken van de nood een deugd. Op het studiedomein, dat nu bomvol leerlingen zit, wordt weer een ronde van de pubquiz gespeeld. Er wordt weer een lipdubje gefilmd. Leerlingen halen spelletjes uit een kast of spelen een potje kaart. Andere klassen zetten een muziekje aan, kruipen op hun telefoon, praten wat met elkaar en wachten af...
 

Na anderhalf uur wordt het geduld van onze leerlingen en personeelsleden op de proef gesteld. Duurt het nog lang? Leerlingen krijgen honger. Telefoontjes van bezorgde ouders bij de receptie. We communiceren vrijwel meteen via website en social media wat er aan de hand is. "Of we even een blikje cola naar het lokaal van dochter kunnen brengen, ze heeft dorst", belt een moeder naar de receptie. De leerlingen blijven echter rustig. Dit is een unieke situatie en we weten niet hoe het gaat aflopen. Dat begrijpen ze.
 

BHV'ers lopen door de school en houden alles in de gaten. Iets voor 14:45 uur komt het bericht dat de leerlingen de school mogen verlaten. Er stijgt gejuich op uit de lokalen. Gang voor gang worden de leerlingen naar buiten geloodst. Geen geduw en getrek - iedereen loopt rustig naar buiten. De aanwezige politieagenten spreken hun waardering en respect uit voor de manier waarop deze ongeplande ontruiming verloopt.
 

Vreemd dat Dagblad De Limburger meldt dat de "leerlingen daarna weer door konden gaan met hun feestje".
 

Kortom: ons verjaardagsfeest kende dus een iets andere afloop dan gehoopt. Balen, zowel bij de organisatie, de personeelsleden als de leerlingen. Alles zat mee die dag, zelfs het weer was mooi. En dan krijgen we dit. Een dag die we ons nog lang zullen heugen, maar vooral ook het deel vóórdat de melding van een chloorlek binnenkwam.
 

Nogmaals: complimenten aan alle leerlingen voor hun inzet en enthousiasme vandaag, maar zeker ook voor hun geduld en medewerking tijdens het wachten. We zijn trots op jullie.


De barbecue vindt nu plaats op maandag, tussen 14:00 en 16:00 uur. Er zullen dan geen lessen zijn.

Zullen we dan maar zingen: "Lang zullen we leven, lang zullen we leven in de chlooria"?

Kalender

June 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichtster van de Orde van de Sacre Coeur, die ook in Vaals een afd...
Lees meer
Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
Kalender

June 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

500 kilometer naar Sophie

Maandag 20 mei jl. vertrokken 15 leerlingen met 5 begeleiders voor een lange fietstocht naar Joigny. In dit Franse stadje werd in 1779 Sophie Barat geboren. Zij was de stichts...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage