Login
Somtoday
Slide background

13-3 Aangescherpte maatregelen Coronavirus

Coronavirus: aangescherpte maatregelen (13 maart 2020)


Naar aanleiding van de persconferentie van ons kabinet op donderdag 12 maart berichten wij u over de aangescherpte maatregelen ten aanzien van het coronavirus en de consequenties daarvan voor de scholen van LVO en het Sophianum in het bijzonder.


De belangrijkste maatregelen:
1. Alle po- en vo- scholen blijven open. Premier Rutte geeft aan dat de maatschappelijke impact van het sluiten van scholen erg groot is en doet daarbij een dringend beroep op docenten om zich te blijven inzetten. De ouders van onze leerlingen zijn immers vaak medewerkers van kritieke sectoren zoals de zorg en hulpverlening.


2. We doen zoveel mogelijk om de risico op besmetting te minimaliseren. Iedereen die last heeft van verkoudheidsklachten, klachten aan de luchtwegen en/of koorts dient zich ziek te melden op het werk of op school. De richtlijnen voor Noord-Brabant gelden nu voor heel Nederland.


3. Grote groepen dienen vermeden te worden. Evenementen met meer dan 100 personen worden afgelast.


4. Bovenstaande maatregelen gaan per direct in en zijn tot en met 31 maart 2020 van kracht.


Wat betekent dit voor onze school?
• Onze school blijft open en de leerplicht is nog steeds van toepassing. Lessen, toetsen en schoolexamens vinden zoveel mogelijk plaats zoals gepland. Bij ziekte worden er inhaalafspraken gemaakt.
 

• We hanteren strikt de richtlijnen bij ziekte: iedereen met verkoudheidsklachten, neusverkoudheidsklachten, luchtwegklachten (hoesten) en/of koorts meldt zich ziek. We vragen iedereen dringend om zich hieraan te houden om de risico op besmetting te minimaliseren. We begrijpen dat er personeelsleden zijn die heel graag willen blijven werken, we snappen dat leerlingen hun toetsen willen voorbereiden en maken. We vragen echter iedereen indringend om zich hieraan te houden om de risico op besmetting te minimaliseren.


• We vragen onze medewerkers die thuis kunnen werken om dit ook te doen.


Evenementen
• Alle evenementen die door de school georganiseerd worden, worden afgelast of uitgesteld. Dit betekent: buitenlandse reizen, excursies, uitwisselingen, grote overleggen zoals met de medezeggenschapsraad, sportdagen, grote presentaties en andere bijeenkomsten. Overleggen die niet van cruciaal belang zijn voor het primaire proces kunnen uitgesteld worden.
 

• Alle evenementen waaraan scholen deelnemen, zoals sportevenementen en activiteiten met andere scholen, worden afgezegd.
 

We volgen de ontwikkelingen op nationaal en regionaal niveau nauwgezet. Richtlijnen van het RIVM, GGD, het ministerie van Buitenlandse Zaken en het kabinet zijn leidend.
 

We hopen op uw begrip voor de situatie.

 

Kalender

July 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Aangepaste bevorderingsprocedures i.v.m. corona

De afgelopen periode hebben de leerlingen aan een ander soort onderwijs deelgenomen dan normaal. Het onderwijs was online en op afstand en de scholen, leerlingen en docenten hebben zich aan moeten passen aan de nieu...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Aangepaste bevorderingsprocedures i.v.m. corona

De afgelopen periode hebben de leerlingen aan een ander soort onderwijs deelgenomen dan normaal. Het onderwijs was online en op afstand en de scholen, leerlingen en docenten hebben zich aan moeten passen aan de nieuwe situatie. De onts...
Lees meer
Kalender

July 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Aangepaste bevorderingsprocedures i.v.m. corona

De afgelopen periode hebben de leerlingen aan een ander soort onderwijs deelgenomen dan normaal. Het onderwijs was online en op afstand en de scholen, leerlingen en docenten h...
Lees meer
Foto
Kalender

July 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Aangepaste bevorderingsprocedures i.v.m. corona

De afgelopen periode hebben de leerlingen aan een ander soort onderwijs deelgenomen dan normaal. Het onderwijs was online en op afstand en de scholen, leerlingen en docenten h...
Lees meer
Foto
Kalender

July 2020

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage