Login
Somtoday
Slide background

Berlijn toont haar schoonheid en duistere verleden

Een groep leerlingen van 2VMBO en 2MAVO reisde in de activiteitenweek naar Berlijn. De Duitse stad liet zich, onder een stralend lentezonnetje, van zijn beste kant zien.
 

Natuurlijk mocht een bezoek aan de Bernauer Strasse niet ontbreken. Hier zijn nog restanten van de Berlijnse Muur te bekijken, net zoals een oude wachttoren en de "Todesstreifen". Indrukwekkend, als de geschiedenis opeens zo tastbaar wordt. Dat was nog meer het geval tijdens het bezoek aan het voormalige concentratiekamp Sachsenhausen. Hier zijn tussen de 30.000 en 50.000 mensen omgekomen. Een gruwelijk concentratiekamp, voornamelijk ook vanwege de ongekend wrede SS-bewakers, de medische experimenten die er plaatsvonden en het feit dat hier nieuwe bewakers (voor o.a. Kamp Vught) werden opgeleid.
 

Naast deze indrukwekkende uitstapjes stonden er ook bezoekjes aan het Olympisch Stadion, de "Berlin Dungeon", de Reichstag, de expositie "The Story Of Berlin" en het enorme warenhuis KaDeWe op het programma. En, wat is Berlijn zonder een echte currywurst? Ze hebben er zelfs een heel museum aan gewijd!
 

Donderdag 19 april jl. kwamen de leerlingen, per trein, weer terug. Een rugzakje vol souvenirs, maar zeker ook waardevolle ervaringen en herinneringen!

Meer zien?
Foto's

Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze regulie...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avonden komen in de plaats van onze reguliere Open Dag. Basissc...
Lees meer
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Twee keer`Proef het Sophianum'

Op maandag 28 en dinsdag 29 november vindt "Proef het Sophianum" plaats. Twee avonden waarbij leerlingen en ouders goed kennis kunnen maken met onze school. Deze avo...
Lees meer
Foto
Kalender

December 2022

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage