Login
Somtoday
Slide background

2MAVO tourt langs Vista-locaties

Het Sophianum en de technische afdelingen binnen het Vista College hebben de afgelopen maanden weer innig samengewerkt. Zo waren er 'doe dagen' op de locaties in Beek en Sittard en organiseerden de Vista-docenten een techniekmarkt in de MFR, bij ons op school. Donderdag 26 januari jl. stond een nieuwe gezamenlijke activiteit op het programma: de Tour de Tech.

De leerlingen van 2MAVO reisden per bus langs de vier technieklocaties van Vista College om kennis te maken met het gebouw, de opleidingen, de studenten en de docenten. In de bus kregen de leerlingen informatieve filmpjes te zien over de betreffende opleidingen binnen het MBO en vertelde de meereizende Vista-docent meer over wat hen te wachten stond.

De leerlingen keken hun ogen uit. Menig praktijklokaal puilde uit van de indrukwekkende machines, maar ook qua grootte en inrichting van de gebouwen. In Maastricht kregen de leerlingen bijvoorbeeld uitleg over de ICT-opleiding, terwijl ze lekker relaxt op kussens lagen. Het "challenge based" onderwijs en de inrichting met instructielokalen en leerpleinen is ook op onze school de ingeslagen richting. Nu konden onze leerlingen daar al van proeven. Bij de bouwopleidingen vertelden studenten over de tekeningen waar ze mee bezig waren en de stages, die volgende week starten.

Bij de opleiding luchtvaarttechniek aan de rand van het (mistige) Maastricht Aachen Airport werd natuurlijk het fonkelnieuwe pronkstuk gepresenteerd: de Boeing 737 die een dag eerder op de onderwijslocatie arriveerde. Het 'lesmateriaal' in de hangar maakt indruk op de leerlingen. Maar ze vinden het ook leuk om te doen, dus de flight simulators zijn in trek. "Heeft u nu nooit zin om eens op al die knopjes te drukken? Ik wel namelijk", vraagt een leerlinge. Ook de andere vliegtuigen en grote motoren zijn indrukwekkend.

In Sittard en Heerlen krijgen de leerlingen ook weer veel informatie over de opleidingen. De docenten nodigen uit voor meeloopdagen, zodat de leerlingen een goede keuze kunnen maken. Deze tour is echter een bezoekje aan de onderwijslocaties 'op een gewone lesdag', de leerlingen zien de dagelijkse praktijk. Leerlingen laten robots bewegen, zien hoe laatstejaars studenten hun eigen bier aan het brouwen zijn, leren over de zin van ICT in het dagelijks leven, artificial intelligence en.... ontdekken de afdeling autotechniek.

"Jullie mogen in de auto's zitten, hoor!", roept de Vista-docent. Meteen klappen de deuren open en zitten onze mavisten achter het stuur. Ze zijn onder de indruk van de auto's, maar ook van alle werkzaamheden die er gaande zijn. En schrikken als de claxon het tóch blijkt te doen... In de kantine van de locatie in Sittard krijgen de leerlingen een lunch aangeboden. Ondertussen wordt deze locatie op de belangrijkere zaken van het leven getest: hebben ze er lekkere broodjes? Het antwoord is: ja.

Tegen 17.00 uur draait de bus de parkeerplaats bij Gulpen op. Het was een intensieve dag voor de leerlingen. Vier onderwijslocaties, heel veel opleidingen gezien, sfeer geproefd, gebouw ervaren en veel informatie gekregen. Natuurlijk kwamen we ook oud-leerlingen tegen, die nu student zijn op Vista. Vinden we altijd leuk om even gedag te zeggen en te zien hoe zij nu helemaal gewend zijn op hun nieuwe opleiding. Het komt wel goed met ze.

Dank aan mevr. Scheffers en de heren Kockelkorn, Van Oosterhout, Den Brok, Frijns en Delbressine en mevr. Van Elmbt van Vista College voor de organisatie van deze leerzame en interessante dag en alle betrokken docenten voor hun tijd en uitleg. Wordt zéker vervolgd!
 

Kalender

February 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Grootse reunie tijdens jubileumjaar

Op 19 maart aanstaande trappen we het jubileumjaar af. We vieren dan dat er in deze regio al 175 jaar middelbaar onderwijs gegeven wordt. Eén van de activiteiten die we gaan organiseren, is een grote reü...

Lees meer

Foto
News
pijl
Foto
Hot news

Grootse reunie tijdens jubileumjaar

Op 19 maart aanstaande trappen we het jubileumjaar af. We vieren dan dat er in deze regio al 175 jaar middelbaar onderwijs gegeven wordt. Eén van de activiteiten die we gaan organiseren, is een grote reünie! Deze vindt p...
Lees meer
Hot news

Grootse reunie tijdens jubileumjaar

Op 19 maart aanstaande trappen we het jubileumjaar af. We vieren dan dat er in deze regio al 175 jaar middelbaar onderwijs gegeven wordt. Eén van de activiteiten die we...
Lees meer
Foto
Kalender

February 2024

Klik op de datum van je keuze om de activiteiten te bekijken.

Hot news

Grootse reunie tijdens jubileumjaar

Op 19 maart aanstaande trappen we het jubileumjaar af. We vieren dan dat er in deze regio al 175 jaar middelbaar onderwijs gegeven wordt. Eén van de activiteiten die we...
Lees meer
Foto
INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

INSCHRIJVEN

Ben je overtuigd? Het kan ook niet anders. Klik hier en vul het formulier in. We nemen snel contact op.

LVO LVO Heuvelland Elos AOSL Technasium Erasmus Maatschappelijk stage