Wat fijn dat u interesse heeft in het Sophianum!
Heeft u de keuze al gemaakt om uw kind aan te melden voor de brugklas 2026-2027 van het Sophianum? Dan vragen we u om nog even te wachten met aanmelden. De officiële aanmeldweek is van 25 maart t/m 31 maart 2026. Vanaf dat moment staat het aanmeldformulier hier voor u klaar.
Het kan zo zijn dat er meer leerlingen zijn aangemeld dan we kunnen plaatsen op onze school. Voor het Sophianum is in het schooljaar 2026-2027 het maximum gesteld op 300 leerlingen. Zijn er meer dan 300 aanmeldingen, dan komt er een loting. Soms gebeurt dit op meerdere scholen in Maastricht-Heuvelland. De betrokken scholen stemmen hun aanpak goed op elkaar af. Ons doel blijft altijd: zoveel mogelijk leerlingen plaatsen op de school van hun eerste keuze. Is daar geen plek meer? Dan zorgen we dat er een plek is op de school van de tweede of derde keuze.
Welke leerlingen hoeven niet mee te doen aan de eventuele loting?
Bij het Sophianum wordt uw kind buiten een eventuele loting gehouden als:
· uw kind woont in één van deze gemeenten: Gulpen-Wittem, Simpelveld, Vaals, Valkenburg en Voerendaal;
· er al een broer of zus op het Sophianum zit.
Belangrijk om te weten
Ook wanneer uw kind is ingeloot of buiten een eventuele loting is gehouden, is de plaatsing nog niet helemaal rond. We hechten veel waarde aan persoonlijke aandacht voor iedere leerling. We nemen dan ook altijd de tijd om leerlingdossiers zorgvuldig te bekijken en informatie op te halen bij de basisschool. Indien nodig nodigen we u hierna nog uit voor een aanvullend gesprek.
Wilt u meer lezen over de lotingsprocedure? Kijk dan op deze link. Daar vindt u alle afspraken en duidelijke uitleg van lastige woorden.
Tijdlijn
Om u goed inzicht te geven in hoe het aanmeldproces verloopt, hebben we alle belangrijke momenten op een rij gezet.
· 25 maart t/m 31 maart 2026: Centrale aanmeldweek
· 1 april 2026: Scholen inventariseren alle aanmeldingen.
· 1 april 2026: Ouders en leerlingen ontvangen een schriftelijk bericht of er wel of geen loting nodig is en op welk niveau de leerling eventueel mee loot.
· 2 april 2026: Als een loting nodig is, vindt deze plaats bij de notaris.
· 3 april 2026: Ouders en leerlingen ontvangen een schriftelijk bericht met de voorlopige schoolplaatsing.
· 7 april tot en met 11 mei 2026: Dossierstudie van het leerlingdossier vanuit de basisschool
· 7 april tot en met 22 mei 2026: Overdrachtsgesprekken met de basisscholen
· 12 mei 2026: Ouders en leerlingen ontvangen een schriftelijk bericht over de definitieve plaatsing.
Heeft u vragen over de aanmelding? Stuur dan een e-mail naar info@sophianum.nl .